Kachlové krby od prověřeného řemeslnictví Krby Polička

Kachlové krby se snoubí s tradicí

Kachlové krby se správně nazývají krby s kachlovou obestavbou a jsou kombinaci všech kladných vlastností kachlových kamen a krbů. Tyto krby se po desetiletí nemění, jelikož všechny skvělé užitné vlastnosti už vymysleli naši předci a proto není důvod je zdokonalovat. I když se jejich technologie spalování nevyvíjí, jsou i v dnešní době velmi ekologické a praktické. Kachlové krby jsou schopné vytopit celý objekt i o několika patrech, vše je ale podmíněno kvalitním projektem a realizaci, kterou vám zaručí poličské kamnářství s letitou praxi v Pardubickém kraji.

Krbaři vám vysvětlí funkčnost kachlových krbů

Kachlové krby jsou kombinací kachlových kamen a krbů. Krbaři spojili ty nejlepší vlastnosti těchto dvou staveb a dovedli je k dokonalosti. Z kamen získali vlastnosti – akumulovat teplo z plamene i ze spalin do své hmoty, a z krbů – prosklené ohniště (možnost sledovat dřevo podléhající ohni). Kamnářské kachle dokonale pohlcují teplo, jak z ohně, tak ze spalin a proto do komínu jdou spaliny s nižší teplotou. Velká obestavba krbu zaručuje, že se do místnosti bude sálavým způsobem uvolňovat teplo, ještě mnoho hodin po vyhasnutí ohně, z větší plochy. Pro člověka je to příjemnější, než uvolňované teplo z malého kousku (jednoho místa).

Zkušení krbaři z poličského krbařství

Díky své schopnosti akumulovat teplo, se řadí tyto krby mezi akumulační, stejně jako mramorové nebo šamotové krby. Kachlové krby vám zkušení krbaři z východočeského krbařství Krby Polička postaví dle vašich přání, ale je zde nutno počítat s větším prostorem potřebným k výstavbě.

Na obestavbu krbaři používají kamnářské kachle s glazurou, které plní dvě funkce, a to:

 • estetické hledisko (různé velikosti, barvy)
 • výhřevné hledisko (akumulují teplo)
 • Vytápění kachlovými krby

  Kachlové krby se od kachlových kamen liší pouze přidáním krbové vložky, která umožňuje sledovat oheň a dřevo. Tato vymoženost dokáže navodit příjemnou atmosféru se sklenkou vína a lidmi, které máte rádi. Kachlové krby vytápějí místnost nebo objekt sálavým způsobem, což je pro člověka přirozené teplo, které je podobné slunci. Tyto krby mohou vytápět více poličských místnosti nebo více pater, ale je to mnohem složitější předávat dál sálavé teplo, jelikož se tyto krby nedají napojit na teplovodní nebo teplovzdušný výměník. Musí se zde použit systém hypokaust.

  Hypokaust – je to systém kdy spalinové cesty jsou vedeny soustavou komor obestavěné kachlemi do dalších místnosti. Tato soustava akumuluje teplo ze spalin a následně sáláním vydává teplo do dalších místnosti.

  Tato metoda je v celku složitá na výstavbu, proto je dobré tento způsob vytápění zvolit u poličských novostaveb, nebo u starých stavení, před celkovou rekonstrukcí. Ovšem je nutno s touto stavbou počítat už ve stavebním projektu. S návrhem vám rádi pomohou zkušení krbaři z Poličky.

  Důvody proč si zvolit tento krb

  Nejdříve je dobré si uvědomit, jestli je tento krb vhodný zrovna pro váš objekt. Kachlové krby jsou dominantní, krásnou a stále nadčasovou stavbou, která bude nadále v předním žebříčku oblíbenosti.

  Kachlové krby nabízí mnoho skvělých užitných vlastností, které je řadí do popředí a nezastíní je ani jejich nevýhody. Kladné vlastnosti jsou například:

 • Vydávají sálavé teplo
 • Nabízí vysoký komfort vytápění
 • Úsporné vytápění
 • Stálá teplota (žádné kolísání)
 • Jsou krásné a stále nadčasové
 • Nevýhody:

 • Docela vysoké pořizovací náklady
 • Náročné na stavbu a prostor
 • Velká hmotnost
 • Krby Polička z Pardubického kraje

  Na výstavbu všech druhů krbů je důležité zvolit vhodnou, kvalitní a spolehlivou poličskou firmu, která vám zajistí veškeré pohodlí a komfort. Krby Polička vám nabízí veškerý sortiment krbů a služby s nimi spojené. Když zvolíte Krby Polička, máte ušetřené všechny starosti spojené s projektem a realizaci projektu. O veškeré nutné povolení a zkoušky komínu a další nutné záležitosti se vám postarají zkušení krbaři z poličského krbařství.

  Krb je složitou stavbou, která vám má sloužit k vytápění mnoho let a proto je nutné si zvolit zkušené krbaře z kvalitního poličského krbařství.