Poznáváme krásy Itálie

Jižní Evropa patří k oblíbeným turistickým cílům. Nachází se zde řada malebných měst s okouzlující architekturou a pestrým kulturním životem, stejně jako malebné přímořské oblasti s krásnou přírodou a dlouhými plážemi, které jsou jako stvořené pro nerušený odpočinek a koupání. Navíc je zdejší klima o poznání teplejší, než v České republice a na teplé slunečné dny se zde můžete těšit od května až do podzimu.

Jednou z nejnavštěvovanějších zemí jižní Evropy je Itálie, která je známá svou rozmanitostí. Na severu se tyčí vysoké vrcholky Alp, které jsou v průběhu zimy rájem milovníků lyžování a dalších zimních sportů, zatímco jižněji se táhnou po obou pobřežích země turistická letoviska s ideálními podmínkami pro letní dovolenou. Dostanete-li se na samotný jih Itálie, můžete navštívit některý z jejich okouzlujících ostrovů – Sicílii nebo Sardinii.

Léto v Itáli

Letní dovolená v Itálii je mezi Čechy oblíbená již celá léta. Svou roli jistě hraje velmi dobrá dostupnost jejich letovisek – ať už autobusem, nebo vlastním vozem, teplé klima, pestrá nabídka lokalit a také přijatelná cena zájezdů. Itálie je navíc klidnou zemí, kterou se nemusíte bát navštívit ani se svými dětmi – navíc se zde nachází řada hotelů, které se specializují přímo na rodinné dovolené a jsou tady vybaveny pestrým zázemím pro vaše děti.

Zkrátka ale nepřijdou ani mladí turisté hledající zábavu – kromě rodinných hotelů zde totiž naleznete také hotely určené především mladším cestovatelům. Tyto hotely nabízejí nejrůznější bary, taneční kluby a také plážové večírky. Samozřejmostí je také sportovní vyžití – k dispozici máte širokou paletu sportů od plážového volejbalu, až po windsurfing.

Svou dovolenou v Itálii si tedy můžete přizpůsobit přesně svým přáním! Můžete cestovat za kulturou a uměním, sportovat, relaxovat ve stínu slunečníků na písečných plážích, nebo se od rána do večera bavit! Záleží pouze na vás, jak si představujete svou ideální letní dovolenou. Z nabídky letních zájezdů do Itálie si jistě vyberete!