Nezapomenutelná dovolená na Maledivách

Slunný ráj na zemi – tak by se daly v krátkosti popsat Maledivy. Toto souostroví nacházející se v Indickém oceánu fascinuje cestovatele po celá léta a i přes rostoucí zájem turistů si stále zachovává své kouzlo nedotčené exotiky. Jsou tvořeny celkem 19-ti korálovými atoly, které se pyšní nádhernými bělostnými plážemi a průzračně čistým mořem, které je domovem nespočtu druhů ryb a mořských živočichů.

Maledivy jsou bezesporu ideálním místem, toužíte-li po luxusní dovolené v soukromí. Korálové atoly disponují komfortními příbytky, které jsou většinou situovány přímo nad mořskou hladinou a umožňují tak koupání v kteroukoliv denní dobu a také nádherné výhledy na východy i západy slunce. Není tedy divu, že jsou Maledivy oblíbeným místem pro romantickou dovolenou, zejména pro líbánky a velmi často se zde konají také svatby. Kdo by nechtěl prožít takové okamžiky na exotickém ostrově?

Potápění na Maledivách

Korálové ostrovy jsou oblíbeným cílem milovníků potápění. Korály totiž vytvářejí nádherné ekosystémy plné rozličných forem života. Spatřit tuto krásu na vlastní oči je nezapomenutelným zážitkem! Pokud tedy plánujete dovolenou na Maledivách a máte rádi podmořský svět, rozhodně si nenechte ujít možnost potápění. Moře na Maledivách je příjemně teplé, což je pro potápění ideální a navíc poskytuje také výbornou viditelnost (obvykle cca 50 metrů). Pokud k tomu připočítáte ještě více než 3 000 korálových útesů, stovky druhů ryb a mořských živočichů, dostanete doslova ráj pro potápění. Při potápění na Maledivách můžete vidět téměř vše – od malých korálových rybek nebo drobných krevetek, až po velké manty. Podmořský svět navíc nemusíte pozorovat jen při potápění, turistům jsou k dispozici také lodě s prosklenými dny, díky nimž si může užívat pohled na krásy podmořského světa opravdu každý.

Oblíbené zájezdy na Maledivy

Jak jsme se již zmínili, Maledivy jsou tvořeny 19-ti korálovými atoly – mezi nejvyhledávanější patří Atol Severní Male a Atol Jižní Male. Dále pak můžete využít zájezdy na Atol Severní a Jižní Ari, Atol Haa, Atol Faafu, Atol Noonu, Atol Meemu nebo například na Atol Raa. Kompletní nabídku zájezdů na Maledivy si můžete prohlédnout na webových stránkách cestovní agentury New Travel.cz.