Jindřichův Hradec

Toužíte po dovolené v jednom z nejromantičtějších měst České republiky? Jeďte do Jindřichova Hradce. Jindřichův Hradec obklopuje malebná příroda plná potůčků, rybníků a hustých lesů, která ročně přiláká stovky turistů. Největšího rozmachu se město dočkalo v 17. století, kdy bylo jedním z největších měst Českého království. V centru města se nachází mnoho nádherných historických staveb a celé toto historické jádro je prohlášeno za městskou památkovou rezervaci. Pokud chcete vyrazit na romantickou dovolenou do Jindřichova Hradce, určitě zavítejte na stránky slevových portálů. Slevy na romantické pobyty vám mohou usnadnit výběr a ušetří váš drahocenný čas i peníze.

Historické jádro města

Hlavní doménou města je okouzlující hrad a zámek, který se řadí k nejrozsáhlejším komplexům v naší republice. Z jedné strany omývá zámek v Jindřichově Hradci řeka Nežárka a z druhé strany pak rybník Vajgar. Ročně navštíví tento zámek více než 50 tisíc návštěvníků, aby se mohli projít po zámku a vychutnat si pohled na velké arkády, zámeckou zahradu i Černou věž. Pokud zdoláte všech 149 schodů na vrchol věže, naskytne se vám vskutku úžasný pohled na celé město a nádhernou okolní krajinu. Po cestě nahoru máte možnost zahlédnout i hradní kuchyni, která je opředena mnoha pověstmi o Bílé paní. Velmi zajímavé a trošku i strašidelné jsou noční prohlídky. Během nich máte možnost vidět divadelní vystoupení, navštívíte zámecký rondel a uslyšíte pár strašidelných historek.

V centru města se nachází i kostel Nanebevzetí Panny Marie, který se tyčí až do výšky 70 metrů a tvoří hlavní dominantu celého historického jádra. Během romantický procházek centrem města můžete zahlédnout i pozůstatky městského opevnění. Na mnoha místech se nacházejí zbytky městských hradeb a za mostem přes řeku stojí středověká Nežárecká brána.

Výlety po okolí

V letních měsících jsou jižní Čechy rájem všech turistů a cykloturistů. Nalezneme zde spoustu turistických tras vedoucích zdejší malebnou krajinou, díky kterým se můžeme dostat k těm nejzajímavějším místům celého regionu. Za navštívení určitě stojí slavný zámek v Červené Lhotě nebo v Hluboké nad Vltavou. Pokud chcete vidět Jihočeské moře a dozvědět se něco víc o rybářství, určitě zavítejte do Třeboně a objevujte krásy rybníku Rožmberk. Prohlédněte si aktuální slevy na pobyty a užijte si dovolenou v Jindřichově Hradci.