Jak sbalit zavazadlo

Radost z dovolené převážné většině z nás dovede pokazit starost s balením věcí. Alespoň já lítám po bytě od čerta k ďáblu a velmi nesystematicky hážu veškeré potřebné předměty do kufru, abych je tisíckrát vytáhla zpátky na podlahu a snažila se znovu uložit a poskládat vše ergonomicky a především úhledně. Vše vyjde samozřejmě vniveč, poněvadž si pokaždé uvědomíme, že jsme ještě zapomněli na tamtu a onu věc a po tisící prvé přeskládáváme kufr znovu a znovu.

Samozřejmě obsah zavazadla balíme dle potřeby dovolené. Pamatujete, když vaše děti odjížděly na tábor a vyfasovaly dlouhý seznam věcí, které si děti mají vzít s sebou? Nám potom odpadla starost „coby – kdyby“ a tak postupujeme systematicky dle seznamu. Projděte si v hlavě, jak bude vaše dovolená vypadat a utvořte si taky takový taháček.

Jak se sbalit k vodě

Ať se chystáte k vodě v česku či k hlubokému oceánu v zahraničí, nepotáhneme s sebou holínky. V kufru či cestovní tašce si vyhraňte místo pro věci určené na pláž, nějaké pěkné šaty na večer a – opalovací krém! Míříte-li s partnerem do zahraničí, mluvím k vám, dámy, berte oblečení raději méně, protože stejně nakonec zjistíte, že ty sedmery šaty stejně neunosíte a desatery žabky jsou vám také zbytečné. Navíc najdete určitě plno stánků s krásným a levným oblečením, které kvůli starším kouskům z domu nenacpete do kufru.

Cestujete-li letecky, dejte pozor na váhu zavazadla. Letecké společnosti si určují rozdílné povolené váhy, a když překročíte povolený limit, tvrdě za to zaplatíte. Pokuty za kila navíc rozhodně nejsou zanedbatelnými částkami. Proto, když víte, že se jistě nevlezete do dané váhy, připlaťte si za zavazadlo navíc a budete cestovat bez starostí.

Jak se sbalit na dovolenou

Pokaždé je pro nás určující délka pobytu. Obecně platí, že hůř se balí na kratší dobu. I když jedete někam na prodloužený víkend, musíte počítat s teplou variantou, se zimní variantou, berete s sebou několikero různých bot na vycházky, na turistiku, k vodě, a samozřejmě žádná maminka balící svou ratolest nezapomene na „kalhoty navíc, kdyby náhodou“. I když předpověď počasí vypadá slibně a prorokuje oblohu bez obláčků, není na škodu přihodit i nějakou tu mikinu. Heslo mé maminky, která pokaždé přibalí víc teplých kousků, než je nezbytné, je: „vysléct se můžeš vždycky“. A samozřejmě měla maminka vždycky pravdu a já potom rozdávala teplé svetry a kalhoty kamarádkám třepajícím se zimou.

Jak zabalit kufr dětem

Rodiče malých dětí to mají s balením vždy nejtěžší. Protože kromě teplých, studených variant, haldě ručníků, několikero náhradních ponožek a spodního prádla musí také balit oblíbené hračky do oblíbených batůžků a tisíc nezbytností, bez kterých se ti naši andílci prostě neobejdou. Samozřejmě ani jedna maminka po vyzvednutí svého dítka, například z letního tábora, není vůbec překvapená, že většina věcí se jí vrátila v původním stavu ve stejně poskládaných komíncích.

Anička totiž celý týden chodila v jednom triku a kraťasech a do ručníku si dvakrát za týden utřela obličej. Maminka to samozřejmě tušila a naoko se na Aničku zlobí, ale pro svůj vlastní klid vyslala dítě na týdenní pobyt s krosnou praskající ve švech, do které normální člověk poskládá věci na celý měsíc. Balení končí v momentě, kdy jsme doma z dovolené a všechno pereme, sušíme a žehlíme. V momentě, kdy je poslední triko zpátky ve skříni se můžeme poplácat po zádech, jak jsme to letos ale krásně zvládli!

Prohlédněte si nejnovější slevy na pobyty, například slevy na pobyty na horách nebo slevy na wellness pobyty a dopřejte si krásnou dovolenou s vaší rodinou!